Консультативна поліклініка
КТ, МРТ

Комп’ютерна томографія — сучасний метод безболісної та максимально точної діагностики. Тривимірне зображення внутрішніх органів та систем дає можливість виявити наявні патології, варіанти протікання захворювання і підібрати найбільш ефективні методи лікування.

Магнітно-резонансна томографія — томографічний метод дослідження внутрішніх органів і тканин, що дає змогу діагностувати наявність патологічних процесів в організмі людини. 
Магнітно-резонансна томографія є одним з найбільш інформативних методів виявлення доброякісних пухлин, злоякісних новоутворень і метастазів у будь-якій ділянці тіла пацієнта.

 
 
Маніпуляції та процедури


Рекомендації з підготовки до КТ діагностики

               
Для якісного проведення КТ дослідження необхідна спеціальна підготовка. Вона залежить від типу дослідження: з контрастною речовиною (контрастом) чи без неї.
           
Підготовка до КТ без контрасту залежить від органу/системи, що обстежується. Якщо перед КТ кісток черепу, хребта, кінцівок, головного мозку спеціальні заходи не потрібні, то дослідження органів черевної порожнини, нирок і наднирників виконується виключно натщесерце та здебільшого з використанням контрастної речовини. Перед КТ дослідженням черевної порожнини і зачеревного простору з контрастним посиленням необхідно:

 • протягом 2 днів дотримуватися режиму харчування, що знижує газоутворення;
 • вживати негазовані напої;
 • не приймати їжу за 6-8 годин до дослідження;
 • очистити кишківник природнім шляхом або за допомогою клізми.
Рекомендації з підготовки до МРТ діагностики


Для більшості МРТ-досліджень не потрібна спеціальна підготовка, окрім 2 видів:

МРТ черевної порожнини — рекомендовано виключити їжу та напої за 5 годин до початку дослідження. Це є необхідною передумовою для того, щоб жовчний міхур залишався наповненим.

МРТ органів малого тазу — сечовий міхур повинен залишатися наповненим. За 60 хвилин до початку дослідження необхідно випити 1 л води для покращеної візуалізації сечовивідних шляхів.

Протипоказання до проведення КТ, МРТ

 

 • алергія на йод чи полівалентна алергія;
 • дитячий вік до 14 років;
 • вагітність та період грудного вигодовування;
 • тяжка форма клаустрофобії;
 • вага більше 130 кг;
 • ниркова недостатність.

Про що необхідно попередити лікаря?

 • про наявність кардіостимулятора, це не є протипоказанням як у випадку МРТ, але необхідно повідомити медперсонал;
 • про можливу алергічну реакцію на йодовмісні препарати та алергію на медикаменти;
 • про бронхіальну астму чи порушення у роботі нирок, якщо такі наявні в анамнезі;
 • про прийом будь-яких медикаментів курсом;
 • про наявність незйомних протезів, штифтів, скалків та інших металевих медичних виробів (вони можуть впливати на якість зображення).

 
*Перед проведенням інструментального або лабораторного дослідження рекомендовано отримати консультацію профільного фахівця

Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НІХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомогибільше інформації

Про інститут ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ ТРАНСПЛАНТАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ Для фахівців НОВИНИ Контакти БЛАГОДІЙНІСТЬ
Ми сьогодні Наша історія Адміністрація інституту Наші фахівці Наші партнери Вакансії 3D тур по операційним інституту Сертифікати та ліцензії Публічні закупівлі НОРМАТИВНО ПРАВОВА БАЗА Іноформація для пацієнтів, що потребують трансплантації Стаціонар Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників бойових дій Здати кров - врятувати життя For patients from abroad Подяка пацієнтам Аспірантура та докторантура Післядипломна освіта Медична рада Конференції та з’їзди Клінічні випадки Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Новий механізм фінансового забезпечення Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Новини Публікації про інститут Відеорепортажі про інститут Контактна інформація Інформація для благодійників
logo