Здати кров або плазму

Чекаємо на вас:

будні дні з 8-45 до 12-00 (+робочі суботи за потреби)

Адреса:

вул. Героїв Севастополя 30, ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова», новий корпус, відділення трансфузіології та екстракорпоральних методів гемокорекції.

контактний телефон: (044) 497 30-01, (095) 867 09-86
_________________________________________________

Пам'ятка донора: https://www.donor.ua/pages/category/1

 

 

 

 

 

Карта проїзду:

Їхати до зупинки «вул. Героїв Севастополя»:

від ст. метро «Політехнічний інститут» - швидкісним трамваєм (будь-який номер), або маршрутним таксі № 442Д; 

від залізничного вокзалу «Південний» - маршрутним таксі № 401;

від залізничного вокзалу «Центральний» - швидкісним трамваєм (будь-який номер); 

_________________________________________________

Найбільш поширений спосіб донорства - здача цільної крові. Береться кров з вени на руці у кількості  450 мл за один раз. Процедура займає від 5 до 10 хвилин. Необхідно підтримувати інтервал між процедурами здачі крові. Цільну  кров можна здавати один раз в два місяці, але не більше 5 разів нарік. Плазму або  тромбоцити можна здавати один раз в два тижні.

Як відображається здача крові на здоров'ї?

При регулярній здачі крові відбувається профілактика хвороб імунної системи. Або так званих «накопичуваних хвороб», які викликані проблемами з обміном речовин. Це подагра, атеросклероз, а також порушення роботи шлунка, підшлункової залози, печінки.

Регулярна здача крові корисна для профілактики серцево-судинних хвороб, крім того, відбувається   самооновлення  всього організму. Надлишок крові та її складових – велике навантаження на серце та судини, та за допомогою донорства виводиться непотрібний баласт.

Вчені Фінляндії стежили, як впливає донорство на частоту інфарктів у чоловіків. Результати показали, що  частота інфарктів серед донорів менша в десятки разів!  Американські дослідники підтвердили, використовуючи своі спостереження, що частота серцевих нападів на 30 % нижча серед чоловіків, які являються постійними донорами.

Встановлено, що кровотворні органи здорової людини здатні швидко, впродовж декількох днів, відновлювати віддану кров. Цим пояснюється, чому донори зберігають гарне самопочуття та роботоспроможність, в них поліпшуються деякі життєві функції: апетит, сон, настрій. Організм донора стає з часом більш адаптованим до  крововтрат.

Здача крові безпечна для донора — використовуються тільки одноразові, стерильні системи для взяття крові, індивідуальні для кожного донора.

Донор, який регулярно здає кров  — це донор, кров якого найбільш безпечна, так як стан його здоров'я регулярно обстежується.