Використання лазера в проктології

Лазерні технології в проктології застосовуються впродовж останніх 20 років і численність їх щороку зростає, що обумовлено, в першу чергу, малою травматичністю та можливістю прецизійної техніки в умовах сухого операційного поля.

ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ ЛАЗЕРА В ПРОКТОЛОГІЇ:

 • процедура проводиться безболісно і безкровно;
 • процедура займає не більше 40-60 хвилин;
 • проводитися під місцевою анастезією;
 • після видалення пацієнт може йти додому;
 • відновний період при такому лікуванні короткий, пацієнт соціально активний;
 • після втручання пацієнт отримує відмінний косметичний і функціональний результат.

В НАЦІОНАЛЬНОМУ ІНСТИТУТІ ХІРУРГІЇ ТА ТРАНСПЛАНТОЛОГІЇ ІМЕНІ О.О. ШАЛІМОВА ЛІКУЮТЬ НАСТУПНІ ПРОКТОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

 • геморой (найбільш оптимальною ми вважаємо методику LHP (LaserHemorrhoidPlasty), яка добре зарекомендувала себе у всьому світі);
 • видалення анальних бахромок;
 • видалення поліпів анального каналу;
 • висічення анальної тріщини;
 • видалення гострих кондилом.

ГЕМОРОЙ - термін грецького походження, який складається зі слів: «гема» - кров, «ррео» - перебіг. У нинішній час геморой має таке значення - збільшення обсягу або розширення кавернозних тіл прямої кишки з наступним виділенням крові з них. Геморой є одним з найпоширеніших проктологічних захворювань.

Проявляється відчуттям печіння, важкості, свербіння в задньому проході, кровотечами яскраво-червоною кольору. Може ускладнитися випаданням, защемленням і тромбозом гемороїдальних вузлів. Збільшення гемороїдальних вузлів, виявлене при огляді, яке не супроводжується клінічною симптоматикою, не рахується захворюванням.

Сприяють розвитку захворювання наступні чинники: схильність до розладів стільця (часті закрепи або проноси), сидячий спосіб життя, зловживання гострою їжею і алкоголем. Крім того, порушення кровообігу в періанальної зоні можуть сприяти деякі види спорту: кінний, велосипедний, важка атлетика. У жінок розвитку геморою може сприяти вагітність і пологи.

Виділяють гострий і хронічний геморой.

За локалізацією вузлів також виділяють внутрішній, зовнішній та комбінований геморой.

Стадії внутрішнього геморою:

 • випадання гемороїдальних вузлів не відзначається, періодичне відзначається виділення червоної крові з анального отвору;
 • відбувається випадання гемороїдальних вузлів і їх самостійне вправлення, може супроводжуватися кровотечою;
 • гемороїдальні вузли випадають та не вправляються самостійно, необхідно їх вправлення в анальний канал вручну, може супроводжуватися кровотечою;
 • гемороїдальні вузли постійно випадають з анального каналу та характеризується неможливістю вправляння.

АНАЛЬНІ БАХРОМКИ (періанальні бахромки) - складки шкіри в області заднього проходу. Анальні бахромки з'являються в результаті раніше перенесеного геморою. Самі по собі анальні бахромки не завдають болю, але ускладнюють щоденний туалет ануса, неприємні на дотик і візуально. Багато хто навіть не звертають уваги на цю проблему, а для більшості пацієнтів вона є лише косметичним дефектом. Естетичний дефект особливо болісно переживають молоді жінки, що змушує їх відчувати труднощі при інтимній близькості і згодом формує комплекс незадоволеності.

ПОЛІПИ - є доброякісними розростаннями епітелію слизової кишки. Вони можуть мати різні розміри. Маленькі поліпи зазвичай не викликають скарг і пацієнт навіть не знає про його існування. Поліпи в прямій кишці можуть утворюватися в результаті різних причин. Але найчастіше вони з'являються на тлі хронічного запалення в стінці кишки.

ТРІЩИНА ПРЯМОЇ КИШКИ виникає в результаті розриву тонкої шкіри в анальному каналі. Такий розрив може виникнути під час сильного напруження при проходженні щільних калових мас у осіб, які страждають запорами, а також при грубій спробі анального сексу. У момент розриву заднього проходу людина відчуває сильний біль і відзначає виділення свіжої крові з заднього проходу. Розрив ануса виникає найчастіше в самому слабкому місці по передній або задній стінці анального каналу. Виникла тріщина заднього проходу дуже погано заживає і часто перетворюється на хронічну виразку. Хронічна тріщина заднього проходу є серйозним проктологічним захворюванням і супроводжується сильним болем в задньому проході після дефекації. Болі при цьому дуже інтенсивні, ріжучі та можуть тривати кілька годин. Крім того, після стільця може відзначатися виділення свіжої крові.

ГОСТРІ КОНДИЛОМИ виникають в результаті інфікування вірусом папіломи людини. Гострі кондиломи являють собою розростання біло-рожевого кольору, які спочатку мають м'яку консистенцію, але при тривалому існуванні вкриваються роговим епітелієм і стають жорсткими на дотик і нагадують бородавки. Гострі кондиломи зустрічаються на геніталях, навколо ануса і в задньому проході, а також в роті. Гострі кондиломи схильні до зростання і поширення. 

Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НІХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомогибільше інформації

Про інститут ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ ТРАНСПЛАНТАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ Для фахівців НОВИНИ Контакти
Ми сьогодні Наша історія Адміністрація інституту НАШІ ФАХІВЦІ Наші партнери ВАКАНСІЇ 3D тур по операційним інституту Сертифікат якості ISO 9001:2009 НОРМАТИВНО ПРАВОВА БАЗА Запис на процедуру HLA-типування Іноформація для пацієнтів, що потребують трансплантації Стаціонар Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників антитерористичних заходів For patients from abroad Подяка пацієнтам Професійне вдосконалення Медична рада Конференції та з’їзди Відео для фахівців Фото для фахівців Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Пілотний проект Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Лабораторний супровід Новини Публікації про інститут Відеорепортажі про інститут Прес-служба
logo