Наукові відділи та клінічні відділення
Наукові відділи та клінічні відділенняВідділ анестезіології та інтенсивної терапіїВідділ торако-абдомінальної хірургіїВідділ трансплантації ниркиВідділ трансплантації та хірургії серцяВідділ хірургії підшлункової залози, лапароскопічної та реконструктивної хірургії жовчовивідних протокВідділ трансплантації та хірургії печінкиВідділ мікросудинної, пластичної та відновлювальної хірургіїВідділ хірургії магістральних судинВідділ хірургії поєднаної патології та захворювань заочеревинного просторуВідділ ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіологіїВідділ променевої та функціональної діагностикиВідділення ендоскопіїВідділення онкологіїВідділення променевої терапіїВідділення ультразвукової і функціональної діагностикиВідділ лабораторної діагностикиВідділ патологічної анатомії та цитологіїВідділ науково-організаційної роботи та інформаціїВідділ експериментальної хірургіїВідділ нефрології та діалізуЗагальні клінічні підрозділи
Usenko.png

Усенко Олександр Юрійович

Посада: Генеральний директор
Місце навчання: Київський медичний інститут
Стаж: 39 років

Академік Національної академії медичних наук Українипрофесор, доктор медичних наук, завідувач відділу торако-абдомінальної хірургії, завідувач кафедри хірургії та трансплантології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. Заслужений лікар України, лауреат Державної премії України, Голова правління ВГО "Асоціація хірургів України", головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності "Хірургія" 2014-2016рр.

Народився 3 жовтня 1962 році в м. Києві. В 1979 році закінчив середню школу № 38 м. Києва. У цьому ж році вступив на лікувальний факультет Київського медичного інституту, який і закінчив у 1985 році по спеціальності лікувальна справа.

З 1985 по закінченню інституту переведений на роботу в Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії  на посаду лікаря-хірурга, де і працював до 1996 року.

В 1996 році переведений на посаду лікаря-хірурга медичного центру «Біофармтех».

З 1998 по 2005 працював директором медичного центру «Біофармтех».

З 2005 по 2006 працював Заступником міністра охорони здоров`я АР Крим.

В 1990 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Вибір раціонального втручання на підшлунковій залозі з вр ахуванням вуглеводного обміну в хворих хронічним панкреатитом».

В 1999 році захистив докторську дисертацію на тему «Діагностика і хірургічне лікування органічного гіперінсулінізму».

В 2004 році отримав звання заслуженого лікаря України.

З 2006 року був призначений на посаду заступника директора інституту з науково-організаційної роботи.

В 2009 році отримав звання Лауреата державної премії України.

В 2014 році очолив «Національний інститут хірургії та трансплантології ім.. О.О. Шалімова» НАМН України.

У 2015 році обійняв посаду завідувача кафедри хірургії та трансплантології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика.

У жовтні 2015 року, на ХХІІІ з’їзді хірургів Украйни був обраний Головою правління всеукраїнського громадського об’єднання «Асоціація хірургів України».

У 2021 році отримав звання академіка НАМН України за спеціальністю: Загальна та невідкладна хірургія.