Group 530.png
06 березня 2023
Мітральна недостатність

Мітральна недостатність посідає перше місце у світі в структурі всіх набутих вад серця. Більшість пацієнтів із зазначеною вадою потребують оперативного лікування.

Сьогодні альтернативою протезування мітрального клапану при мітральній недостатності може стати пластика мітрального клапану, яка дає можливість усунути клінічні прояви серцевої недостатності, відмовитись від прийому антикоагулянтів і значно знизити ризик виникнення низки небезпечних ускладнень.

Пацієнт звернувся до нашого Інституту зі скаргами на задишку під час фізичного навантаження, також його турбували набряки нижніх кінцівок. Після додаткового обстеження, принципову роль в якому відіграє ехокардіографія – як методика визначення показань для пластики мітрального клапану, у нього виявлено важку недостатність мітрального клапану, розтягнення хорд, міксоматозну дегенерацію стулок (хвороба Барлоу).

Як правило, при вказаній патології виконується протезування мітрального клапану, при якому пацієнт приречений на пожиттєвий прийом препаратів, що розріджують кров і мають негативний вплив на організм.

В НІХТ ім. О.О. Шалімова бригадою кардіохірургів пацієнту виконано пластику мітрального клапана, а саме: квадріангулярну резекцію задньої стулки мітрального клапана та імплантовано неохорди, опірне кільце. При цьому власний клапан був збережений. На післяопераційному ЕХО-контролі – недостатність відсутня, клапан працює добре. На 7-й день після операції пацієнт виписаний зі стаціонару.

На сьогоднішній день в усіх розвинених країнах світу золотим стандартом при недостатності клапана є його пластика, яка включає резекцію стулок, імплантацію неохорд та опірного кільця.

Кардіохірурги НІХТ ім. О.О. Шалімова надають перевагу пластичним операціям на клапанах. Завдяки цьому пацієнти мають змогу повернутися до свого звичного способу життя якнайшвидше, без пожиттєвого прийому препаратів, що розріджують кров.

Медична допомога була надана за програмою «Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання спеціалізованої медичної допомоги в окремих наукових – дослідних установах НАМН».