Group 916.png
14 листопада 2023
Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – одним із найпоширеніших захворювань у світі.

За прогнозами медиків, цукровий діабет до 2030 року стане сьомою найпоширенішою хворобою на планеті. Ця підступна хвороба входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смертельні наслідки (після атеросклерозу і раку).

Дата обрана не випадково: 14 листопада – день народження Фредеріка Бантинга, канадського фізіолога, який відкрив (спільно з Джоном Маклеодом) інсулін, за що отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини. Це відкриття врятувало і продовжує рятувати життя мільйонам людей.

Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення поінформованості про діабет – не тільки про кількість хворих, але і про те, яким чином можна запобігти розвитку цієї хвороби.

!! Цукровий діабет небезпечний своїми ускладненнями, зокрема ураженням нирок (діабетична нефропатія) та судин кінцівок (діабетична ангіопатія), що призводить до розвитку хронічної ниркової недостатності та порушення кровопостачання кінцівок і розвитку гангрени. Окрім того, цукровий діабет сприяє неконтрольованому підвищенню маси тіла, загальним метаболічним розладам, що потребують оперативного лікування.

В нашому центрі Ви можете пройти комплексне профільне дослідження: отримати консультацію ендокринолога, здати відповідні аналізи, а також отримати консультацію судинного хірурга та нефролога, фахівця з метаболічної хірургії (що допоможе скорегувати порушення обміну речовин та позбавитися від зайвої ваги і деяких форм цукрового діабету).