Новини
л 1.png
11 вересня 2023
Ще один шанс на життя

Перші дні осені 2023 року. У багатьох ці дні пов’язані зі шкільними клопотами, першими днями на роботі після відпустки та іншими робочими й домашніми справами, які тісно вплітаються в загальні новини, що стосуються ситуації на фронті та в державі.

Для фахівців відділення трансплантації та хірургії печінки й для всіх тих, хто займається органною трансплантацією, перші дні осені 23 року, напевно, будуть асоціюватися зі значною подією – першою вдалою ретрансплантацією печінки.

А починалося все ще минулого року, коли до профільного відділення звернувся чоловік, який багато років страждав на цироз печінки, що був зумовлений важкою формою вірусного гепатиту «С» і потребував трансплантації печінки. Часу було обмаль. Син, який захищав нашу країну від ворожої навали, підійшов як родинний донор. Трансплантація, післятрансплантаційний період, який до того ж співпав із народженням онука, виписка додому. Все пройшло успішно і наш пацієнт насолоджувався можливістю жити як раніше.

На жаль, через рік пересаджена частина печінки почала відмовляти. Такі випадки описані в літературі та зустрічаються у 2-5% випадків. Призначена терапія позитивного ефекту фактично не мала. З кожним днем наш пацієнт почував себе все гірше, почали відмовляти нирки (припинилось виділення власної сечі), а очищення крові приносило лише тимчасове покращення.

Єдиним порятунком була повторна пересадка печінки, на цей раз вона могла б відбутися лише у варіанті посмертного донорства. Минали тижні очікування і нарешті цей день настав. Дзвінок з Українського центру трансплант-координації. Є донор. Бригада на виїзд. Хвилини розтягуються у години. Виконано забір. Очікуємо результати гістологічного дослідження. І от результат – печінка підходить до трансплантації. Операція. Довгий післятрансплантаційний період. Довгоочікувана виписка зі стаціонару до онука.

Радість без перебільшення всього колективу Інституту, тому що кожен, тим чи іншим чином, дотичний до лікування пацієнта. Тому що він перший в Україні, якому виконано родинну пересадку печінки, а потім повторну трансплантацію вже від посмертного донора.

Ретрансплантації печінки є однією з найскладніших проблем в трансплантації органу, що пов’язано з підбором відповідного донора, значними зусиллями лікарів-трансплантологів та фахівців відділення інтенсивної терапії, внесок яких у відновлення пацієнта неможливо переоцінити.

Такий симбіоз хірургічної майстерності, професіоналізму лікарів анестезіологів та інтенсивістів, спеціалістів ендоваскулярної хірургії та функціональної діагностики, відданих справі медичних сестер і багатьох інших важко знайти.

Це є здобутком багаторічної праці колективу Інституту, в якому вирішуються найскладніші питання лікування хворих хірургічного й трансплантаційного профілю.

 

 

Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

ННЦХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомогибільше інформації

Про центр Сервіси ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ДЛЯ ФАХІВЦІВ НОВИНИ Контакти Медтранспорт
Ми сьогодні Наша історія Адміністрація центру Наші фахівці Благодійність Наші партнери Вакансії 3D тур по операційним центру Правова інформація Сертифікати та ліцензії Публічні закупівлі Наглядова рада Вакансії Для страхових компаній Стаціонар Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників бойових дій Здати кров - врятувати життя For patients from abroad Зворотній зв'язок Подяка пацієнтам ОСВІТА Післядипломна освіта Навчання в аспірантурі Медична рада Конференції та з’їзди Клінічні випадки Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Новий механізм фінансового забезпечення Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Новини Публікації про центр Контактна інформація Як доїхати
logo