Image (4).png
29 травня 2024
Родинні трансплантації у Центрі

Наш медичний заклад є потужним трансплантаційним центром, де виконуються всі типи органних трансплантацій, як від живого, так і від посмертного донора.

Трансплантація органів від живого родинного донора регламентується українським законодавством. Наразі в Україні від живого донора проводять органні пересадки нирки і печінки. З початку 2024 року трансплант-команди в Україні провели 220 органних трансплантацій, з них 65 - від живого донора (за даними Українського центру трансплант-координації).

Варто зауважити, що кількість трансплантацій від живого донора наразі зменшується й складає менше 40%, що пов’язане із активним впровадженням та популяризацією трансплантаційного механізму саме посмертного донорства.

Забір анатомічного матеріалу у живого донора відбувається лише за наявності висновку консиліуму лікарів та за умови, що завдана його здоров’ю шкода буде меншою, ніж небезпека, що загрожує життю реципієнта.

У переважній більшості випадків наявність однієї нирки після донорства не впливає на спосіб життя людини. А через 3 місяці після видалення частини печінки, вона досягає в організмі донора попереднього розміру. Хоча, безумовно, хірургічне втручання і донорство все ж несуть певні ризики для фізичного здоров’я донора. Тому люди, які своєю жертовністю дали рідним шанс на повноцінне життя, окрім психологічної винагороди, мають і певні пільги від держави.

Зокрема, живий донор має права на:

  • Безкоштовне медичне обстеження, пов’язане з донорством органів. Відшкодування додаткових витрат на лікування, харчування та інше відшкодування, спрямоване на реабілітацію;
  • Безкоштовну допомогу у разі ускладнень стану  здоров’я після донорства органів;
  • Пріоритет в отриманні органів як реципієнт при проведенні трансплантації;
  • Отримання одноразової відпустки у розмірі 3-днів;
  • У разі ускладнень та настання інвалідності, має право на отримання пенсії по інвалідності;
  • У разі летального результату –  непрацездатні члени сім’ї, які були на утриманні померлого, отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, встановлену законом.

Трансплант-координатор Шелест Володимир Володимирович +380979043876
Трансплант-координатор Паляниця Сергій Семенович +380505846996