photo_2022-05-29_20-36-07.jpg
30 травня 2022
Інституту - 50 років!

Рівно 50 років тому, в останні дні травня далекого 1972 року, на виконання постанови  Ради Міністрів УРСР № 243, було видано довгоочікуваний наказ МОЗ за №330 «Про організацію Київського науково-дослідного інституту клінічної і експериментальної хірургії МОЗ УРСР».

Сьогодні у нашого Інституту день народження. Перші 50 років інтенсивної, щоденної роботи в ім’я Людини та Батьківщини.

Час швидко плине. Змінювались назва установи її директори та співробітники. Але незмінним залишається його ім’я, ім’я його засновника та першого керівника, Вчителя та Наставника  – академіка Олександра Олексійовича  Шалімова

За  свою 50-річну історію в стінах Інституту було надано хірургічну високоспеціалізовану медичну допомогу більш ніж 0,5 млн осіб, а проконсультовано - понад 3,5 млн пацієнтів.

Саме в стінах Інституту зародилася вітчизняна трансплантологія: перша трансплантація серця, печінки, підшлункової залози, трансплантації нирки у дітей та підлітків були виконані саме тут. Вітчизняна реконструктивна хірургія шлунково-кишкового тракту, судинна хірургія, хірургія печінки та підшлункової залози, ендоваскулярна хірургія, мікрохірургія та пластична хірургія також беруть коріння саме в  нашому Інституті.

За ці роки Інститут став кузнею хірургічних кадрів і не лише вітчизняних. Тисячі хірургів, які працюють на різних континентах, вважають Інститут  своєю хірургічної Аlma mater.

Війна внесла свої корективи в наші плани і не лише робочі, а й щодо святкування нашого першого 50 –річчя. Але ми їх не відміняємо, а лише переносимо на мирний час, який наближаємо разом зі всією Україною.