05 квітня 2016
Фахівці інституту Шалімова разом з інженерами інституту Патона удосконалили військовий експедиційний медичний шпиталь

Хірурги Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України разом з інженерами Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона удосконалили експедиційний медичний шпиталь EMEDSBASIC, який зараз знаходиться у зоні АТО.

За пропозицією фахівців інституту Шалімова, патоновці виготовили спеціальний трансформатор який значно розширює можливості американського устаткування. При його передачі військовому медичному персоналу були присутні директор інституту Шалімова, головний хірург МОЗ, професор Олександр Усенко, та заступник директора інституту з лікувальної роботи Руслан Салютін які перебували в зоні проведення АТО з інспекційною поїздкою щодо діяльності медичних служб та закладів.

Переданий з США експедиційний шпиталь EMEDSBASIC відповідає усім вимогам сучасної військово-польової медицини, однак його обладнання не можливо було підключити до української електромережі напругою 220 В 50 Гц, (усе електричне оснащення шпиталю має американський стандарт живлення від електромережі - 120 В 60 Гц.) тому до недавня він працював лише від автономних дизельних генераторів теж переданих з США.

«Завдяки новому трансформатору - спільній розробці фахівців інституту ім. О.О. Шалімова та інженерів інституту ім. ім. Є.О. Патона, експедиційний медичний шпиталь EMEDSBASIC став ще більш мобільним та універсальним, котрий і на далі перебуватиме у постійній готовності до виконання завдань в зоні АТО та допомагатиме рятувати житті українських воїнів» — сказав під час передачі приладу начальник медичної служби Високомобільних десантних війську ЗСУ підполковник Віктор Івчук.

Переглянути фотозвіт про подію