18 березня 2026

Післяпологовий панкреатит

photo_2026-03-18_09-45-18.jpg

Народження дитини — велика радість для кожної жінки. Однак для нашої пацієнтки Наталії цей період затьмарила важка хвороба.

Після пологів у неї виник сильний біль у верхній частині живота, що призвело до екстреної госпіталізації у відділення інтенсивної терапії. Після обстежень лікарі діагностували гострий післяпологовий панкреатитБуло призначено медикаментозне лікування, але воно не давало очікуваного ефекту - у хворої був важкий загальний стан і абсолютний страх невизначеності.

При подальшому дообстеженні у Наталії виявили пухлину голівки підшлункової залози - діагноз, що так приголомшливо звучав на адресу молодої жінки, котра щойно стала мамою.

Як пацієнтка згодом згадувала: "Кожен новий напад я прощалась із життям, думала, що востаннє бачу свою новонароджену крихітку. Знову і знову розуміла, що можу померти." 

Повне інтерв'ю пацієнтки за посиланням https://www.instagram.com/reel/DWBV89ZCAts/?igsh=MWtpeXVoaGE0MmU5Zg==

Згодом після стабілізації стану пацієнтка звернулась до відділення хірургії підшлункової залози та жовчних проток ННЦХТ ім. О.О. Шалімова.

Обстеження показали кістозну пухлину голівки підшлункової залози розміром 10×8 см, яка й спричинила панкреатит. Єдиним методом лікування була складна високотехнологічна операція — панкреатодуоденальна резекція.

Молоду маму успішно прооперували, виконавши пілорусзберігаючу панкреатодуоденальну резекцію.

Гістологічне дослідження підтвердило рідкісну псевдопапілярну солідну пухлину підшлункової залози (пухлину Франца), що найчастіше зустрічається у молодих жінок.

Такі пухлини здебільшого доброякісні, але приблизно у 15% випадків можуть мати злоякісний потенціал. Основним методом лікування є хірургічне видалення.

Тому за наявності симптомів — болю у верхній частині живота, нудоти, блювання, втрати апетиту чи ваги — важливо своєчасно звернутися до лікаря, адже рання діагностика може врятувати життя.

Запис на консультацію хірурга 0 800 333 911