13 жовтня 2017
Вплив трансплантації стовбурових клітин пуповинної крові при серцевій недостатності

В ДУ «Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова» НАМНУ завершили багаторічне фундаментальне дослідження впливу трансплантації стовбурових клітин пуповинної крові при серцевій недостатності. Провідними вченими інституту було показано значний позитивний вплив трансплантованих стовбурових клітин пуповинної крові: суттєве зниження проявів серцевої недостатності та значуще покращення якості життя пацієнтів.

Результати дослідження узагальнені та опубліковані у вигляді мононграфії «Трансплантація мононуклеарних стовбурових клітин пуповинної крові в комплексі лікування синдрому хронічної серцевої недостатності» під редакцією М. Костилєва та В. Оніщенка, яка доступна за посиланням.

Дана монографія – перша систематизована праця, присвячена застосуванню стовбурових клітин пуповинної крові – одного з найперспективніших типів стовбурових клітин. Актуальність даної роботи полягає в проблематиці серцевої недостатності. Незважаючи на існуючі методики лікування, поширеність серцевої недостатності продовжує зростати і єдиним радикальним методом лікування залишається трансплантація серця, яка є вкрай обмеженою. У своїй роботі автори запропонували ефективний додатковий метод лікування серцевої недостатності в комплексі консервативного лікування, що може суттєво подовжити термін перебування на листі очікування донорського серця.

Вже розпочато впровадження в клінічну практику результатів цього наукового дослідження.

Матеріали монографії рекомендовані до використання в навчальному процесі – з метою розширення теоретичних уявлень про патофізіологічні механізми серцевої недостатності та лікувальні можливості у пацієнтів з нею. 

Слід зазначити, що вітчизняне дослідження являється першим в світі. Подібне дослідження проводиться під егідою Американської асоціації серця і, як повідомляє Circulation Research, в ході першої фази клінічних випробувань було отримано попередні дані, що підтверджують ефективність застосування стовбурових клітин пуповинної крові при серцевій недостатності.

Пишаємось нашими науковцями!