Новини
Клин случай, копия (16).png
12 жовтня 2022
Увага – аневризма аорти. Бомба сповільненої дії

Пан Василь все частіше почав відмічати біль вище пупка, наче хтось розпирає з середини. Стан погіршився ще й тим, що в спину також почало віддавати. Спочатку відмахувався, не звертав увагу. Пізніше, після фізичного навантаження, почав відмічати «начебто серце в живіт перемістилося». Дружина та діти наполягли на обстеженні. Діагноз – аневризма черевного відділу аорти, що ускладнилась розшаруванням. Обстеження, передопераційна підготовка, операція, після операції відділення інтенсивної терапії, декілька днів стаціонарного лікування та виписка на амбулаторне спостереження – все промайнуло у пана Василя, як за одну мить.  А могло бути все по іншому і не так позитивно. Тому що при масивному розриві аневризми 95% пацієнтів вмирають ще до приїзду швидкої.

До відома: Аневризма черевної аорти, це мішкоподібне розширення найбільшої та однієї з найважливіших артеріальних судин в організмі людини. За рахунок черевної аорти, кровопостачаються всі органи та системи черевної порожнини, заочеревенного простору та малої миски, нижні кінцівки.

Аневризма черевної аорти доволі розповсюджена патологія, яка протікає безсисмптомно. При чому, перші її прояви/ознаки зачасту виявляються при діагностичному ультразвуковому досліджені.

Нехтування проблеми може призвести до грізних ускладнень: хронічного порушення кровопостачання органів (наприклад ниркової нестатності) або гострого їх ураження з розвитком гангрени кішківника, кінцівок або летального кінця. 

Лікування аневризми черевної аорти лише оперативне.

В Інституті накопичено самий великий досвід лікування пацієнтів з аневризмою черевної аорти в Україні. Що року більш 40% всіх операцій виконуються у відділені магістральних судин і це без урахування операцій, які виконують співробітники відділення в інших лікувальних закладах.

Сучасні технології дозволяють не лише виконувати «класичне» протезування аневризми аорти через розріз передньої черевної стінки, а проводити мініінвазивне (через маленькі розрізи в паховій ділянці) єндоваскулярне протезування аневризми.

Звертайтеся до професіоналів! Будьте здорові!

📞Ординаторські відділу хірургії магістральних судин:

(044) 454-20-38, (044) 454-20-30

Запис онлайн

Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НІХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомогибільше інформації

Про інститут ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ ТРАНСПЛАНТАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ДЛЯ ФАХІВЦІВ НОВИНИ Контакти Медтранспорт
Ми сьогодні Наша історія Адміністрація інституту Наші фахівці Благодійність Наші партнери Вакансії 3D тур по операційним інституту Сертифікати та ліцензії Публічні закупівлі Інформація для пацієнтів, що потребують трансплантації Стаціонар Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників бойових дій Здати кров - врятувати життя For patients from abroad Зворотній зв'язок Подяка пацієнтам Аспірантура та докторантура Післядипломна освіта Медична рада Конференції та з’їзди Клінічні випадки Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Новий механізм фінансового забезпечення Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Новини Публікації про інститут Відео та фоторепортажі про інститут Контактна інформація
logo