Загальні клінічні підрозділи
Відділення трансфузіології та екстракорпоральних методів гемокорекції
Опис відділу Співробітники відділу
Корокоручко.JPG
Завідувач відділення траснфузіології та екстракорпоральних методів гемокорекції

Короткоручко
Сергій Іванович

Відділення трансфузіології – це потужний підрозділ, який забезпечує компонентами крові всі оперативні втручання, які  виконуються в Центрі. Передові технології відділення дали змогу ліквідувати ускладнення, які пов’язані з переливанням крові та її компонентів.

Служба крові є найважливішою стратегічною частиною системи охорони здоров'я України. Основний напрям служби крові - максимальна допомога хворим людям разом з максимальною безпекою для людей і навколишнього середовища.

Переливання крові нерідко потрібні жінкам під час пологів для того, щоб зберегти життя матері і дитини.  

Є люди, які потребують препарати крові довічно. Це, в першу чергу, пацієнти з гемофілією.

Донорська кров потрібна хворим з онкологічними захворюваннями, з хірургічною патологією. Це люди, що потребують протезування суглобів,  кардіохірургічні пацієнти, хворі, що потребують трансплантації органів. Хворі, що поступають в лікарні по швидкій допомозі з різного роду кровотечами. Хірургічні операції зв'язані з травмою судин, тканин, з необхідністю відновлення втрачених  компонентів крові.

Ми живемо в період технологічних катастроф, природних катаклізмів, коли в лікарні поступають великі кількості травмованих людей. Будь-якої хвилини може знадобитися кров або її компоненти, причому перевірена і в достатній кількості. Тисячі людей гинуть тому, що не вчасно перелита кров або її опинилося недостатньо або зовсім не було.

Відділення трансфузіології функціонує з 1976 року. В 2001 році відділення було реорганізоване. Закуплена апаратура. Персонал відділення пройшов навчання методам заготівлі компонентів крові: еритромаси і свіжозамороженої плазми, роботі з новим гелевим мікрометодами для сучасних імуногематологічних досліджень. Проведена комп'ютеризація відділення. Було застосоване обов'язкове використання лейкоцитарних фільтрів при масивних гемотрансфузіях. Вперше на Україні в інституті організовано переливання Сеll-негативної крові дітям і жінкам дітородного віку при відповідному фенотипі.

За  останні 4 роки у відділенні збільшена заготівля  крові в 4 рази, майже 2000 л крові, яка переробляється на еритромасу та свіжозаморожену плазму (понад 800 літрів). Це дало можливість повністю забезпечити першу і подальші трансплантації печінки вперше в Україні від живого донора реципієнту, а також всі планові та ургентні  оперативні втручання в Центрі. Одна операція по трансплантації печінки потребує біля 10 літрів індивидуально підібраної еритромаси та 20 літрів карантинізованої свіжозамороженої плазми.

Завдяки раціональній організації праці у відділенні постійно є запас еритромаси та карантинізованої плазми усіх груп крові в достатній кількості.

У відділенні працює 18 співробітників, з них 5 лікарів, 5 медичних сестер та 3 лаборанти.

 

 
 
IMG_8192.-22.png