Наукові відділи та клінічні відділення
Наукові відділи та клінічні відділенняВідділ анестезіології та інтенсивної терапіїВідділ торако-абдомінальної хірургіїВідділ трансплантації ниркиВідділ трансплантації та хірургії серцяВідділ хірургії підшлункової залози, лапароскопічної та реконструктивної хірургії жовчовивідних протокВідділ трансплантації та хірургії печінкиВідділ мікросудинної, пластичної та відновлювальної хірургіїВідділ хірургії магістральних судинВідділ хірургії поєднаної патології та захворювань заочеревинного просторуВідділ ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіологіїВідділ променевої та функціональної діагностикиВідділення ендоскопіїВідділення онкологіїВідділення ультразвукової і функціональної діагностикиЛабораторія біохімії та бактеріологіїВідділ патологічної анатомії та цитологіїВідділ науково-організаційної роботи та інформаціїВідділ експериментальної хірургіїВідділення променевої терапіїЗагальні клінічні підрозділи
Відділ патологічної анатомії та цитології
Опис відділу Співробітники відділу
Кропельницький.jpg
Завідувач відділення патологічної анатомії та цитології

Кропельницький
Владислав Олександрович

Відділ відіграє важливе значення не лише в інституті, але й далеко за його межами. Унікальні методи дослідження, колосальний досвід колективу та повна самовіддача забезпечили лабораторії авторитет серед всіх медичних закладів держави.

Основні напрямки науково-практичної діяльності:

У відділенні патологічної анатомії та цитології щорічно досліджується більше 20000 гістологічних та 3 000 цитологічних діагностичних об’єктів. Багатопрофільність хірургічної клініки Інституту визначає діапазон і напрямки клінічних досліджень. У відділенні проводяться дослідження матеріалів стравоходу, шлунку, кишечника, підшлункової залози, печінки, жовчного міхура, нирок, легені та бронхів, лімфатичних вузлів, судин, статевих органів.

Щорічно виконується близько 800 експрес-гістологічних досліджень для оцінки країв резекції, верифікації первинного пухлинного процесу. Окреме місце посідає експрес-гістологічна оцінка придатності органів для трансплантації, для забезпечення якої налагоджена цілодобова служба чергування.

За останні роки впроваджено повноцінне імуногістохімічне дослідження (наявно 70 антитіл) операційного та біопсійного матеріалу для встановлення гістогенезу пухлин, прогностичних та провісних маркерів перебігу пухлинних процесів, оцінки реакцій відторгнення трансплантованих органів.

Велика увага приділяється поглибленому дослідженню органів та органокомплексів, що були видалені з приводу онкологічних процесів для наближення до світових стандартів. Особливе місце займає вивчення регіонарних лімфоколекторів, метастатичне ураження яких є одним з основних несприятливих факторів перебігу онкологічного процесу.

В лабораторії використовується найбільш точна, морфологічна, діагностика гелікобактеріозу (Helicobacter pylori) - інфекції, яка суттєво впливає на перебіг виразкових процесів в шлунку та дванадцятипалій кишці.

Співробітники лабораторії мають унікальний досвід використання кількісних морфологічних методів для клінічної та доклінічної діагностики. 

Дослідження мазків периферичної крові з пальця з використанням сучасних комп’ютерних технологій дозволяє визначити вираженість ендогенної інтоксикації, ефективно прогнозувати виникнення ускладнень у післяопераційному періоді, проводити моніторінг пацієтів після трансплантації, виявити активність вірусної інфекції, виявити причини хронічної втоми, поганого самопочуття у людей, які не мають якихось певних проявів хвороби і не знають до лікаря якого профілю їм слід звернутись.

За останні 10 років в лабораторії захищено 6 кандидатських дисертацій, виконано морфологічні фрагменти багатьох науково-дослідних та дисертаційних робіт. Розроблено методику оцінки кількісних морфологічних параметрів на основі системного аналізу. Опубліковано більше 300 наукових праць, зареєстровано 16 винаходів та авторські права на науково-практичні розробки.

 

 

Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НІХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомогибільше інформації

Про інститут Сервіси ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ДЛЯ ФАХІВЦІВ НОВИНИ Контакти Медтранспорт
Ми сьогодні Наша історія Адміністрація інституту Наші фахівці Благодійність Наші партнери Вакансії 3D тур по операційним інституту Сертифікати та ліцензії Публічні закупівлі Наглядова рада Вакансії Для страхових компаній Стаціонар Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників бойових дій Здати кров - врятувати життя For patients from abroad Зворотній зв'язок Подяка пацієнтам ОСВІТА Післядипломна освіта Навчання в аспірантурі Медична рада Конференції та з’їзди Клінічні випадки Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Новий механізм фінансового забезпечення Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Новини Публікації про інститут Контактна інформація Як доїхати
logo